Росен Райчев е номер 1 в конния спорт за 2011

снимка: eventingnation.com

Състезателят в дисциплината прескачане на препятствия Росен Райчев е спортист номер 1 на 2011 година на Българска федерация по конен спорт за 2011 год.

С впечатляващите си резултати и класирания през годината Райчев заслужи признанието на клубовете по конен спорт в страната, които гласуваха за определянето на фаворитите в класацията.

Първо място отборно класиране на Световната купа в Божурище, 2-ро място на Световна купа в Братислава, призови индивидуални класирания на Световна купа в Будапеща и на турнир с ранг 4 в Италия са сред многото успехи на най-добрия за 2011 год.

Първият чужденец спечелил приз Баден-Вюртемберг през настоящата година оглави класацията с 218 точки. Второ място зае Аспарух Атанасов (180 точки), а трето - Валентин Вълков само с две точки по-малко.

Аспарух Атанасов и Валентин Вълков спечелиха за страната ни Купата на нациите като част от националния отбор по прескачане на препятствия на Световната купа в Божурище.

С призови класирания на още множество международни турнири през годината двамата състезатели заслужиха лидерските си позиции в ранглистата на Южна централно-източно европейската лига като Валентин Вълков е първи, а Аспарух Атанасов пети.

Победителят в Гран При на Световната купа в Божурище Калин Неделчев, който допринесе и за първото място на националния ни отбор е на четвърто място.

С успешни представяния през годината място в класацията заслужиха още Иван Кисьов /93 т./, Ангел Няголов /90 т./, балканският шампион в дисциплината издръжливост Мирослав Боршош /86 т./, Кристиян Вълев /38 т./, Христо Найденов /33 т./ и Мария Йорданова /31 т./.

С 94 точки мъжкият национален отбор по прескачане на препятствия оглави класацията на клубовете по конен спорт към БФКС за 2011 г., а втори остана отборът в дисциплината издръжливост.