Жекова 6-та в Лейк Луис

Българската представителка на Зимните Олимпийски игри в Сочи 2014 в сноуборда Александра Жекова завърши на 6-то място във втория кръг от Световната купа в дисциплината сноубордкрос в канадския зимен център Лейк Луис.

Сани се класира за „малкия финал“, противопоставящ състезателките от 4-та до 8-ма позиция и финишира с второ време, изоставайки от французойката Шарлот Банк.

Големият финал бе спечелен от световната шампионка Линдзи Джакобелис (САЩ), а представителката на домакините Доминик Малте остана на втора позиция. Трета завърши единствената норвежка състезателка Хелене Олафсен.

Сани Жекова събра 400 точки в класирането за Световната купа с представянето си в Лейк Луис и вече има общ актив от 500 след първите два кръга през сезона.

4053661

Sporta.bg припомня, че нелеп инцидент в четвъртфиналите от първото състезание в кампанията в Монтафон (Австрия) изпрати българката на 21-ва позиция преди две седмици.

Така Жекова засега е на 9-то място в генералното класиране за Световната купа, а лидерка е канадката Доминик Малте (вляво на снимката горе) с 1600, следвана от Джакобелис (в средата на снимката горе) и Олафсен (вдясно).