Огромното напрежение и отговрност във второто съчетание попречи на българските грации да заемат полагащото им се място на почетната стълбица в олимпийския турнир по художествена гимнастика.
За наше съжаление бремето на третото място след първото съчетание с 5 топки явно се оказа прекалено за ансамбъла ни и златните момичета не успяха да изпълнят втората си програма по познатия хипнотизиращ начин - 9.075 за трудност, 9.200 за артистичност и 8.150 за изпълнение.
Така те останаха извън битката за медалите и заеха 6-то място в крайното класиране с общ сбор 54.375 от двете оценки (27.950 и 26.425).
Иначе преди това пленяващото изпълнение на българския ансамбъл по художествена гимнастика под акомпанимента на „Лунната соната" на Бетовен им донесе трета по сила оценка след първото съчетание с 5 топки на олимпийския финал.
В крайна сметка ансамбълът, воден от Илиана Раева, накара „Уембли Арина" да изтръпне в мълчанието си, а накрая заслужи и признанието на съдиите - 27.950 и 0.100 повече от беларуския квинтет.
Отделно съчетанието на нашите грации им донесе 9.400 за трудност, 9.450 за артистичност и 9.100 за изпълнение.
Проблемите дойдоха на музиката на „Фантомът на операта" и няколкото ключови неточности в подреждането и прехвърлянето на уредите, както и изпускането на едната лента. За сравнение онзи ден в квалификациите българските грации заслужиха оценка 27.325 - почти с 1.000 повече от сега.
Така действащите световни шампионки от Монпелие ни донесоха много радост и емоции, с които ще ги посрещнем като победителки обратно в България.
Златен медал очаквано спечели ансамбълът на Русия, а втората позиция остана малко изненадващо за Беларус. Италианките имаха проблеми, подобни на нашите, в своето съчетание, но все пак си тръгват от Лондон с бронзовите медали.
Четвърти е Испания, пети - Украйна, седми - Япония и осми - Израел.
Първо съчетание - 5 топки
Рускините излязоха първи за съчетанието си с 5 топки и моментално обраха овациите на публиката и заслужиха най-висока оценка от журито - 28.700 (9.550 за трудност, 9.700 за артистичност, 9.450 изпълнение).
Веднага след тях се появиха италианките, за да оправдаят статута си на фаворит за бронза и да заемат втората позиция след изпълнението си. (9.375 за трудност, 9.600 за артистичност, както и 9.150 за изпълнение).
Беларус и Испания окупираха следващите места (4-то и 5-то), като нас ни интересуваше най-вече представянето на беларуските гимнастички - 27.825 след 9.350 за трудност, 9.425 за артистичност и 9.050 за изпълнение.
За сравнение на квалификациите втория ден българският ансамбъл получи 27.250 от съдиите.
Украинките подадоха контестация срещу оценката си за трудност - 9.050 - но тя не беше уважена и те заеха шеста позиция във временното класиране.
Япония и Израел очаквано заеха седмата и осмата позиция след първото съчетание.
Второ съчетание - три ленти и два обръча
Испанките излязоха първи, за да оберат аплодисментите на публиката и да ги подгреят за представлението на българките. Те получиха нелоша оценка - 27.550 и направиха сбор 54.950 от двата кръга.
За съжаление те останаха пред нас след проблемите, които българските грации имаха със своята програма.
Русия с комфортна преднина пред съперниците си, като след 3-те ленти и 2-та обръча имаше сбор 57.000, а Италия застана на второ място с 55.450, пращайки България официално извън тройката малко преди края.
Италианките също направиха неточности и не бяха на ниво, а съчетанието им бе далеч от перфектно. Въпреки това нивото им на трудност бе оценено цели 9.325, а въпреки грешките и изпуснатата лента изпълнението бе 8.800 - за разлика от тях, ние получихме само 8.100.
Беларуските гимнастички обаче се пребориха за сребърните медали с италианките, защото се възползваха от по-слабата от очакваното оценка, която заслужиха грациите от Апенините. Така Италия трябваше да се задоволи с бронзовите медали.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ