Жените на Етър спечелиха първата контрола в Хърватия

Шампионът и носител на купата на България по хандбал за жени Етър 64 (Велико Търново) загуби със 17:34 (5:15) от украинския Карпати (Ужгород) като гост в първа среща от втория кръг на турнира за купата на ЕФХ.

Българките започнаха добре и поведоха с 2:0, но постепенно домакините взеха инициативата и до почивката натрупаха преднина от 10 гола при 15:5. Голям удар за Етър беше отстраняването с червен картон на израелката Шир Викрат в 24:11 минута след нарушение срещу Наталия Петровска.

Викрат беше една от най-добрите в състава на българките и имаше 3 отбелязани гола до този момент, но отпадна до края на мача. След почивката Карпати продължи да контролира играта и направи победата си още по-убедителна.

Най-резултатна за българките беше Александрина Бурнева с 6 гола, а 4 добави ветеранката Зоя Стефанова. Алиса Школовска реализира 9 попадения за украинките, а Даря Кот и Юлия Тарасова добавиха по 6. Реваншът е на 20 октомври във Велико Търново, информира БТА.