Турчин подпря Аржентина, която мина през ада, но оцеля

Аржентина би с КАНСКИ мъки Нигерия с 2:1 в Санкт Петербург и се класира за фазата на елиминациите на Мондиала. "Албиселесте" мина през ада, но в края ликуваше. Южноамериканците не заслужаваха да бият, защото цял мач бяха безидейни и се лутаха, а и турският съдия Джунейт Чакър си затвори очите за очеизвадна игра с ръка на Маркос Рохо с ръка. После точно Рохо вкара в последните минути и хвърли в делириум Марадона, който от кеф развяваше средни пръсти на поразия.

В другия мач от групата Хърватия надделя над Исландия с 2;1 над Исландия - пак с решителен гол в края, коетро вече стана нещо обичайно по терените на Русия.

Лео Меси даде преднина на гаучосите в 14-ата минута. В началото на втората част Виктор Моузес изравни от дузпа. В 86-ата минута Маркос Рохо с удар от воле прати южномариканците в следващата фаза.

Малко преди това обаче съдията Джунейт Чакър можеше да даде дузпа за "суперорлите" за игра с ръка на Рохо, а Франко Армани спаси вратата си след удар на Одион Игало.

Така в крайна сметка Аржентина зае второ място с 4 точки. Първи остана Хърватия с пълен актив от 9. Нигерия е трети с 3 пункта, а Исландия остана четвърти с 1 точка.

Двубоят започна с по-активни действия на Аржентина. В 8-ата минута удар на Таляфико мина над вратата. Нигерия отговори с шут на Муса от далечна дистанция, който не намери целта.

"Гаучосите" излязоха напред в резултата в 14-ата минута. Тогава Лионел Меси получи отличен пас в наказателното поле, освободи се от защитата на африканците и с удар с десния крак направи Узохо безпомощен.

В 26-ата минута Меси изведе Игуаин на стрелкова позиция, но нападателят бе изпреварен от нигерийския вратар, а освен това извърши и нарушение срещу него.

Осем минути по-късно техничен удар на Меси в далечния ъгъл от пряк свободен удар срещна страничната греда. Малко след това и Ди Мария опита да обстрелва вратата на "суперорлите", но топката срещна противников играч.

В продължението на първото полувреме Ихеаначо центрира в наказателното поле, където Балогун стреля с глава, но Армани се справи.

Втората част започна отлично за Нигерия. В 51-ата минута Хавиер Масчерано задържа Леон Балогун в наказателното поле, а главният рефер Джунейт Чакър отсъди дузпа. Зад топката застана Виктор Моузес, който с удар в центъра на вратата изравни резултата.

Селекционерът на "албиселесте" Хорхе Сампаоли пусна в игра Кристиян Павон на мястото на Енцо Перес в търсене на победата. Крилото се включи активно, но не бе особено ефективен в центриранията си.

Нескопосана игра с ръка на Маркос Рохо с ръка в наказателното поле доведе до разглеждане със ситемата VAR. Джунейт Чакър обаче прецени, че не трябва да свири втора дузпа за африканците, което отприщи техния справедлив гняв. Друго си е обаче Аржентина да продължи напред от маркетингова гледна точка...

В 71-ата минута Вилфред Ндиди опита силен удар от далечна дистанция, който мина над вратата.

В 76-ата минута Маркос Рохо не успя да изчисти топката в наказателното поле, като игра с ръка. Кълбото стигна до Игало, който от воле стреля в аут. Реферът Джунейт Чакър изпозва ВАР, за да прецени дали в играта на бранителя е имало умисъл, но не посмя да даде дузпа.

В 81-ата минута Меса намери Гонсало Игуаин непокрит в наказателното поле, но ударът на нападателя мина над вратата.

Малко след това Франко Армани спаси вратата си от сигурен гол след диагонален удар на Игало.

Снимка 364937

В 86-ата минута Маркос Рохо вкара скъпоценния гол за Аржетина. Защитникът засече от воле центриране в наказателното поле на Меркадо и направи безпомощен Узохо, а Меси му се метна на гърба от радост. кефът бе голям и за Марадона, който изпадна в амок и почна да развява средни пръсти към хора от делегацията на Нигерия.

До края на срещата тимът на Хорхе Сампаоли успя да запази преднината си и се класира за елиминационната фаза, където ще срещне Франция.