Tрифон Парушев и Екатерина Драганова ще представят България на Световно първенство по спортни танци

снимка: asenovec.com

Tрифон Парушев и Екатерина Драганова от клуб Асеновец (Асеновград) ще представят България на предстоящото Световно първенство по спортни танци в края на месец април във Франция в групата младежи многобой (комбинация от 10 танца), предаде БТА. Те спечелиха в конкуренцията на 8 дуета квалификацията, която се проведе снощи по време на държавния турнир в зала "Христо Ботев".

Над 100 двойки взеха участие в турнира, които бе за класове и възрасти. Победители станаха: 13С - Илия Добрев и Адриана Ангелова (Елганс/Бургас 75) 15С - Александър Георгиев и Елена Баева (Средец/Импулс) 18С - Велизар Милчев и Николета Крумова (Надежда, Перник) 9Е - Любомир Ангелов и Милкана Ангелова (Дъга, София 11Е - Радостин Попов и Деница Радева (Импулс тийм) 13Е - Кристиан Диамандиев и Теодора Коцева (Несебър) 11Д - Симеон Георгиев Мари-Никол Маркова (Несебър/Поморие) 13Д - Иван Петков и Николета Николаева (Център голд степ, Стара Загора) 15Д - Светослав Иванов и Моника Ангелова (Средец, София) 18Д+Д - Дончо Тодоров и Силвия Златанова (Кристал, Варна).

Преди това се проведе открит национален турнир "АМАРАНД-М" София, като в клас 18Б+Б стандарт - спечелиха Виктор Христозков и Карина Стоева (Дъга/Кристал), 18Б+Б латина Кристиан Йорданов Вероника Гаджева (Импулс тийм), а при 18А+А латина Цветан Митев и Михаела Павлова (Дъга).

Следващото състезание от календара на БФСТ е открит турнир и първи кръг на Купа България на 16-ти април в Пазарджик.