Танцьори от Сливен участваха на турнира за Купа "Бургас"

снимка: flickr.com

Представители на клуб по спортни танци „Сливен" участваха на традиционния Международен турнир за „ Купа Бургас". Двойките от сливенската школа се включиха в надпреварите на децата до 11 години и при младежите. В състезанието участваха топсъстезатели от челната десетица на световната ранглиста по латиноамерикански танци и вторите в световната ранглиста при стандартните танци.

В групата на децата Веселин Йорданов и Оля Божикова заеха престижното 6 място при стандартните танци, при второто си участие в международни състезания, където доминираха руски и румънски танцови двойки. Участието на финал е престиж и доказателство за положеният труд и перспективите за последващи добри класирания.

В латиноамериканската програма на Веселин Йорданов и Оля Божикова единадесет челнното международно жури им отреди 8-то място.

При младежите Мартин Иванов и Теодора Терзиева заеха 18 място при латиноамериканските танци и 14 място при стандартните танци, което при участието на световни звезди е сериозен успех.

За предстоящото честване на 10 години от създаването на КСТ „Сливен" и участието в 14 издание на Откритият републикански турнир по спортни танци за „Купа Сливен 2009" на 24.октомври е добро и обещаващо начало на есенният състезателен танцов маратон за състезателите от клуба.