"Сборная" се подигра с Норвегия в хокея и вече е в топ 4

снимка: twitter.com

Олимпийските спортисти от Русия наказаха жестоко Норвегия с 6:1 (3:0, 2:1, 1:0) в 1/4-финален мач от хокейния турнир на Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг.

Така руснаците продължават да мечтаят за първи златен медал на Олимпиада, след като от 6 участия имат само сребро от Нагано през 1998 и бронз от Солт Лейк Сити през 2002 година. В битка за място на финала обаче те ще срещнат силния тим на Чехия, който по-рано днес отстрани САЩ след изпълнение на дузпи.

Още в първия период тимът на Олег Знарок поведе с 3:0. В 9-ата минута Григоренко откри резултата в хокейния център в Гангнънг, а 5 минути по-късно Гусев удвои. В 20-ата Войнов отбеляза и трето попадение за "Сборная".

Норвежците върнаха едно попадение чрез Бонсаксен в началото на втория период, но то бе бързо заличено от гол на Калинин. Малко по-късно и Несторов записа името си сред голмайсторите, а крайното 6:1 фиксира Телегин в 14-ата минута от последната третина.

По-късно днес предстоят 1/4-финалните сблъсъци Канада-Финландия и Швеция-Германия.