Финландките грабнаха бронза след хокеен триумф над рускините

снимка: twitter.com

Женският отбор на Финландия завоюва бронзовите медали в турнира по хокей на лед на Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг. Състезателките на Паси Мустонен надиграха с 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) Олимпийските спортисти от Русия в малкия финал.

Това е трети медал от Зимни игри за тима на скандинавките, който е завършвал на трето място и в Нагано през 1998, и във Ванкувър през 2010 година. Тимът на Русия все още чака първото си отличие от Олимпиада след 4 участия, в които остава извън почетната стълбичка.

В първата третина финландките поведоха и задържаха крехкия си аванс. През втората част от двубоя рускините успяха да върнат едно попадение, но пък скандинавките удвоиха аванса си с нови два гола. В третата част Олимпийските спортисти от Русия бяха близо до изравняване, но единственият гол не бе достатъчен за вкарване на мача в 10-минутни продължения.

За Финландия точни бяха Линда Валимаки, Петра Нийминен и Сусана Тапани, а за тима на рускините се разписаха Олга Сосина и Людмила Белякова.

Утре (четвъртък) в 6:10 ч. българско време е битката за златото между отборите на САЩ и Канада.