Русия отмъсти на Чехия 20 години по-късно и мечтае за хокейно злато

снимка: twitter.com

Олимпийските спортисти от Русия надвиха Чехия с 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) в първия полуфинал на турнира по хокей на лед на Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг. По този начин те отмъстиха на чехите за загубата във финала на Олимпиадата в Нагано през 1998, когато трябваше да се задоволят със среброто. Сега обаче Русия мечтае за девето злато в хокея, след като последното дойде чак през 1992 г. в Албервил, а съперник в битката за титлата ще е един измежду Германия и Канада.

Никита Гусев откри резултата в 8-ата минута на втория период след отлична асистенция на Павел Дацюк, а 27 секунди по-късно при контраатака Иван Телегин засече страхотно подаване на Михаил Григоренко и удвои.

Чехите опитаха да натиснат в последната част, но руснаците се защитаваха добре, а 21 секунди преди сирената Иля Ковалчук реши всичко с трето попадение на празна врата. Страхотен мач за "Сборная" направи вратарят Васили Кошечкин, който отрази всичките 31 удара.