Роналдо понесе Португалия на гръб и срещу Мароко

Португалия победи Мароко с минималното 1:0 и върви по график за класиране за 1/8-финал на Мондиал 2018. Кристиано Роналдо откри с лава в 4-ата минута, когато беше оставен непокрит след изпълнение на корнер. Мароканците бяха по-активни по-голямата част от двубоя, но отново напуснаха терена с наведени глави.

Двубоят започна с гола на Роналдо. "Мореплавателите" спечелиха корнер отдясно и голмайсторът се разписа като засече топката в малкото поле.

Попадението предопредели играта преди почивката. Мароканците бяха много активни и търсеха атаки по крилата. За тяхно съжаление централните защитници и вратаря Руи Патрисио бяха безпогрешни.

Европейските шампиони можеха да удвоят в 40-ата минута, когато Роналдо изведе Гедеш сам срещу вратаря Мунир. Мароканският страж успя да спаси слаби удар на нападателя.

Малко преди почивката Бенатия засече топката с глава след корнер, но тя профуча покрай далечната греда.

Второто полувреме премина при тотоален натиск на африканския отбор. Играчите на европейския шампион практически изчезнаха от терена и през по-голямата част от времето се бранеха панически.

Мароканците направиха няколко пропуска, а на два пъти Руи Патрисио направи страхотни спсявания. "Мореплавателите" играеха за време, като  все пак Роналдо успя да си изпроси един удобен за него пряк свободен удар. Изпълнението му обаче не беше добро и топката се отклони в стената.

В последните минути португалците се окопаха отзад и след 5-минутното продължение вдигнаха победоносно ръце. Те вече имат 4 точки и се нуждаят от равенство в последния мач с Иран за да продължат напред. Най-вероятният им съперник е Русия.

Мароко вече може да миси за квалификациите за следващия Мондиал в Катар. Африканаците играха добър футбол, но без гол няма как да се върви напред.