Пестелив Уругвай е на осминафинал

Уругвай е вторият отбор след Русия, който предсрочно си осигури участие на осминафиналите на Мондиал 2018. Това стана факт, след като за втори пореден път селекцията на Оскар Табарес спечели с минимален резултат 1:0, този път срещу Саудитска Арабия.

Урусите събраха 6 точки в група "А", колкото има и Сборная. Двата отбора ще определят кой ще завърши на първо място след прекия мач помежду им. За момента руснаците са лидери заради по-добрата си голова разлика, а Саудитска Арабия и Египет са с по 0 точки.

Днешната среща бе по-специална за Луис Суарес, който вкара победното попадение в своя мач №100 с националната фланелка, а нападателят откри головата си сметка на Мондиала, след като в предния мач не успя да се разпише срещу Египет.

Двубоят не предложи кой знае колко стойностен футбол, пише Топспорт. Очаквано урусите бяха тези, които имаха превъзходство през по-голяма част от мача, но като цяло чистите голови положения в срещата не бяха много. Нещо повече - саудитците не застрашиха нито веднъж опасно вратата на Муслера.

Първото по-сериозно положение дойде в 12-ата минута. Мартин Касарес бе оставен сам отляво в наказателното поле, пусна топката пред вратарското поле към Кавани, който от движение обаче я прати над вратата.

Последваха минути на натиск на урусите, които се настаниха в половината на своя съперник и достигаха доста лесно до наказателното му поле.

Дойде 23-ата минута, в която падна и единственият гол в мача!

При центриране от корнер и неубедителна намеса на вратаря, Луис Суарес прати топката в опразнената врата - 1:0 за Уругвай!

До края на полувремето играчите на Табарес опитаха да успокоят събитията с контрол върху средата на терена, поради което и без това лимитираната селекция на саудитците, не успя да се противопостави.

Второто полувреме продължи по сходен начин - Уругвай владееше инициативата, изчаквайки своя противник да се изтегли в по-предни позиции, за да се освободят пространства за Кавани и Суарес.

В 62-ата минута Санчес можеше да удвои резултата, но направи пропуск на метри от вратата след перфектно центрирана топка от Единсон Кавани.

Ел Матадор също можеше да се разпише, но 5 минути преди края на мача пропусна сам срещу вратаря!

И все пак, Уругвай е на осминафинал, където по всяка вероятност ще срещне една измежду селекциите на Португалия и Испания.