Рейнджърс сгази Детройт

Ню Йорк Рейнджърс се справи с гостуващия Детройт с 3:0, а вратарят Хенрик Лундквист не допусна гол при победа номер 300 в кариерата си. Шведският страж отрази всичките 30 удара и записа 49-и "шътаут" в кариерата си.

Брайън Бойл откри резултата в 5:14 минута на мача, а в трета част Крис Крайдър добави още две попадения след асистенции на Райън Макдона и Дерек Степан, информира БТА.

Бостън надделя над домакина Флорида с 5:2 и записа най-добрата си серия от началото на сезона, регистрирайки пета поредна победа. Патрис Бержерон се отличи с гол и две асистенции, а Тори Кръг, Крис Кели, Жаром Игинла и Андрей Месарош също се разписаха. Джими Хейс вкара два пъти за домакините, а вратарят Роберто Луонго отрази 37 удара, но това не беше достатъчно.

Носителят на купа "Стенли" Чикаго се наложи над домакина Бъфало с 2:1. Джонатан Тейвс отбеляза победния гол в 94-ата секунда на третия период. Патрик Кейн също реализира, а вратарят Кори Крофърд спаси 20 удара.

Джеф Картър се отличи с два гола и асистенция, а Лос Анджелис записа седма поредна победа в лигата, след като се наложи с 4:2 над Едмънтън като гост. Вратарят на домакините Бен Сквирънс отрази 46 шайби, но и това не помогна.

Ти Джей Оши и Александър Стеен вкараха при дузпите и помогнаха на Сейнт Луис да победи домакина Минесота с 3:2. Така гостите записаха пети последователен успех и с 94 точки и се изкачиха на върха на класирането в Националната хокейна лига. Оши вкара и в редовното време.