Сейнт Луис удари Колорадо като гост

Райън Милър спаси 26 удара при победата на Сейнт Луис с 2:1 навън срещу Колорадо в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Дейвид Бейкс се разписа във втория период, а Патрик Берглунд също вкара едно попадение в последната третина за третата поредна победа в полза на Блус. Пи Ей Парентю отбеляза за Колорадо в средата на последната част.

Райън Милър, който не е записвал суха мрежа в последните две години, има четири поредни победи на вратата на Сейнт Луис след трансфера си от Бъфало. Сейнт Луис е на първо място в Централната дивизия и на втора позиция в Лигата с 92 точки.

Вашингтон постигна победа с 3:2 у дома срещу Финикс, след като изоставаше с 0:2. Трой Броуър се разписа при числено преимущество в полза на столичани в третата част. Карл Олцнър, Брукс Лейч и Броуър вкараха попадения в разстояние на пет минути и две секунди.

Преди това Брендън Макмилън и Радим Върбата дадоха аванс в полза на "койотите", а асистенциите бяха на Кийт Яндъл.

Кълъмбъс спечели с 1:0 като гост срещу Нешвил с попадение на Артьом Анисимов дълбоко в третия период. Това е общо трети мач без допуснат гол за гостите, докато Нешвил записа четвърта поредна загуба и седма в последните осем двубоя. Пека Рине спаси 35 удара на вратата на Кълъмбъс.