Пет тима вече са осминафиналисти на Световното по хандбал

снимка: БГНЕС

Домакинът Франция, Русия, Испания, Словения и Хърватия си осигуриха класиране за осминафиналите след срещите от третия кръг в първата фаза на Световното първенство по хандбал за мъже.

В група "А" двукратният победител Русия се наложи над Полша с 24:20 (13:9) и се изкачи на второто място с 4 точки, а без игра защитаващият титлата си тим на Франция, който е лидер с пълен актив от 6 точки, също продължава в директните елиминации.

В група В" европейският вицешампион Испания очаквано се справи с Ангола с 42:22 (21:10) след 9 попадения на Анхел Фернандес и оглави подреждането с пълен актив от 6 точки.

Също с 6 точки е и Словения, който се наложи над Македония с 29:22 (16:10).

В група "С" олимпийският шампион от Атланта 1996 и Атина 2004 Хърватия се наложи над Беларус с 31:25 (18:15) след 8 попадения на Лука Циндич и също записа трети пореден успех.

В скандинавското дерби от група "D" олимпийският шампион Дания спечели срещу четирикратния световен първенец Швеция с 27:25 (14:10) и продължава с пълен актив.

С 8 гола за победителите се отличи Микел Хансен, а датчаните поеха контрола във втората половина на първото полувреме, като след серия 9:4 те се оттеглиха с аванс от 14:10 на почивка. През втората част олимпийските шампиони от Рио 2016 поддържаха преднина от 2-3 гола и не допуснаха обрат.

Швеция, олимпийски вицешампион от Лондон 2012, е втори в групата с 4 точки, като двата тима са фаворити да продължат напред.