Норвежките се класираха за полуфиналите

Олимпийският и световен шампион Норвегия победи трудно Бразилия с 21:19 и се класира за полуфиналите на турнира по хандбал за жени на Игрите в Лондон.

Скандинавките бяха изправени пред изненадващо отпадане, но успяха да стигнат до обрат в последните минути на мача. Бразилките взеха аванс от 11:6 в 20-ата минута, а в началото на втората част преднината на южноамериканките дори достигна 6 гола при 15:9.

Постепенно обаче норвежките стабилизираха играта си, започнаха да стопяват пасива си и осем минути преди края олимпийските шампионки изравниха за 18:18 след серия от три безответни попадения.

При 19:19 европейските вкараха още два бързи гола, а в последните четири минути атаките и на двата отбора не донесоха резултат и така Норвегия се класира за полуфиналите. Лин Кристин Корен беше най-резултатна за победителките с 5 попадения. Александра Насименто също вкара 5 гола за Бразилия.