Надя Петрова победи Шахар Пеер за 10-тата си титла от WTA

снимка: ройтерс

Надя Петрова спечели десета титла от WTA, триумфирайки на финала на турнира във Вашингтон с награден фонд 220 000 долара. В спора за титлата рускинята надви водачката в схемата Шахар Пеер със 7:5, 6:2 за първата си голяма победа от 2008-ма година насам.

Поставената под номер 2 на турнира допусна да бъде пробита на старта на двубоя, но успя бързо да възстанови равенството за 2:2 и нанесе своя удар, пробивайки представителката на Израел в 12-тия гейм за успеха в първия сет на финала.

Втората част на мача се разви сходно на първата - Пеер поведе с 2:0, но Петрова отвърна на предизвикателството с шест поредни гейма, донесли и титлата на американска земя за 87 минути игра.

„Търпеливо чаках този успех и съм много щастлива, че успях да спечеля 10-тата си титла преди края на сезона. Това е страхотно лично постижение", коментира след победата шампионката, която остава непобедена във всичките си шест срещи с Пеер.

„Знаех, че Шахар няма да е в състояние да ме затрудни със сервиса си. Опитах максимално да я затрудня с моя начален удар. Записах много важна победа, която ще ми даде допълнителна увереност занапред", допълни щастливата рускиня.