Гришо постави на колене световния №10

Най-силният български тенисист Григор Димитров се класира за четвърти път на четвъртфинал на АТР 500 турнира в Ротердам след 2013, 2017 и 2018 година, когато игра финал.

На Корт №1 в зала „Ахой“ той преодоля петия поставен Хуберт Хуркач от Полша след 7:6(4), 7:6(5).

В първия сет нямаше нито една точка за пробив. Закономерно се стигна до тайбрек. В него Димитров започна по-добре и смяната на половините на корта дойде при 4:2 точки за него. При 6:4 31-годишният българин стигна до два сетбола и реализира още първия с отличен сервис.В седмия гейм на следващата част Хуркач стигна до първата точка за пробив в мача и успя след топка в мрежата на Григор от форхенд. Отговорът на Димитров беше зашеметяващ – рибрейк, при това на нула за 4:4. В следващия гейм хасковлията трябваше пак да спасява точка за пробив и го направи с красиво воле по диагонала.

Отново сетът трябваше да се реши с тайбрек. В него размяната на полетата дойде при 3:3 точки. След това Гришо стигна до три мачбола при 6:3. Хуркач отрази първите два с асове. При третия след дълго разиграване българинът ликува след аут на поляка.

Следващият съперник на първата ни ракета ще бъде определен утре. Това ще бъде победителят от мача между Максим Креси (САЩ) и спечелилия в двубоя тази вечер между втория в схемата руснак Андрей Рубльов и Алекс де Минор (Австралия).