Александър Долгополов завоюва пъва титла от ATP в кариерата си

Украинецът Александър Долгополов спечели първа титла от веригата ATP в кариерата си след победа на финала на турнира в Умаг (Хърватия) над представителя на домакините Марин Чилич с 6:4, 3:6, 6:3.

Това бе вторият финал за втория в схемата Долгополов, като по-рано тази година той загуби от Николас Алмагро в спор за трофея на турнира в Бразилия.

Украинецът проби сервиса на Чилич още в първия гейм в мача и след това спечели своите подавания, а с това и първия сет с 6:4. Четвъртият в схемата Чилич, подкрепян от публиката, направи пробив за 5:3 във втория сет и спечели с 6:3.

В решителния трети сет Долгополов поведе с 3:0, след което пропиля два брекпойнта и допусна изравняване за 3:3. Украинецът запази хладнокръвие и направи нов пробив за 5:3, след което затвори мача при свой сервис.

Марин Чилич е първият хърватин, който достига финала в Умаг, след като Горан Пърпич побеждава сънародника си Горан Иванишевич през 1990 година, припомня БТА.