Монреал поведе на Бостън, Минесота разгроми Чикаго

Отборът на Монреал Канейдиънс се наложи над шампиона от редовния сезон Бостън Брюинс с 4:2 и поведе с 2:1 победи в серията от втория кръг на плейофите в Източната конференция на НХЛ.

Томаш Плеканец, Пи Кий Събън и Дейл Уайз дадоха класически аванс на домакините до средата на втората част. Патрис Бержерон намали, а 2:16 минути преди края Жаром Игинла направи 2:3, но Ларс Елер реши всичко за канадците с четвърти гол на празна врата 2,8 секунди преди сирената.

Вратарят на Монреал Кори Прайс се отличи с 26 спасявания, а Събън, който през миналия сезон спечели "Норис Трофи" за най-добър защитник, записа и асистенция.

Минесота Уайлд разгроми гостуващия носител на Купа "Стенли" Чикаго Блекхоукс с 4:0 и намали изоставането си от съперника на 1:2 победи в серията от втория кръг на елиминациите на Запад.

Михаел Гранлунд реализира два гола, а Ерик Хаула и Зак Паризи също се разписаха за домакините, които отбелязаха и четирите си попадения в последната третина.

Иля Бризгалов записа четвърти "шътаут" в кариерата си в плейофите, но първи от 2006 година, след като отрази всичките 19 удара към вратата си, посочва БТА.