Младите "петли" убиха шансовете ни за Евро 2018

снимка: bfunion.bg

Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби с 0:2 от Франция втория си мач от Елитния кръг на квалификациите за Евро 2018 и по този начин загуби шансове да се класира за форума през лятото във Финландия. Головете за "петлите" вкара Набил Алиу (26,78). Двубоят се игра в испанския град Бенидорм .

Нов силен мач за "лъвчетата" изигра вратарят Димитър Шейтанов, който се отличи с няколко ключови спасявания. В средата на второто полувреме Андреа Христов и Тони Иванов бяха близо до изравнителен гол, но и стражът на Франция Албан Лафонт демонстрира високата си класа.

Българите остават на трето място във временното класиране с 1 точка, след като завършиха 0:0 в първия си мач с Испания. Иберийците посрещат четвъртия тим в групата - Белгия, днес от 19:00 часа. Франция е с пълен актив от 6 точки.