Атлетико Мадрид е последният четвъртфиналист в Шампионската лига!

снимка: atleticodemadrid.com

Атлетико Мадрид е последният четвъртфиналист в Шампионската лига! Тимът на Диего Симеоне осъществи подвиг пред пълните трибуни на Уанда Метрополитано, елиминирайки Интер с 3:2 след дузпи. В редовното време и продълженията "дюшекчиите" спечелиха с 2:1, заличавайки пасива от загубата с 0:1 в Милано в първия двубой.

"Нерадзурите" поведоха в 33', когато левият бек Федерико Димарко беше изпуснат от отбраната на испанците и прати топката в мрежата зад Ян Облак.

Отговорът на Атлетико обаче беше светкавичен - Антоан Гризман изравни две минути по-късно. При попадението - шесто за нападателя в осемте му мача в турнира през сезона, останаха съмнения за засада, които бяха разсети след намесата на системата за видеоповторения (VAR).

През втората част Маркюз Тюрам направи голям пропуск за Интер - стреля високо над вратата, след като беше изведен отлично от партньора си в атака Лаутаро Мартинес.

Домакините осъществиха натиск, който даде резултат в 87'. Тогава влезлият като резерва Мемфис Депай оформи обрата.

В продълженията не се стигна до още голове и спорът бе решен от дузпи. При тях Депай, Рикелме и Кореа бяха точни, а само Саул не вкара за Атлетико. За Интер реализираха Чалханоглу и Ачерби, но Санчес, Клаасен и капитанът Мартинес не успяха да преодолеят блестящия "Играч на мача" Облак и воините на Чоло ликуваха.

С успеха Атлетико прекъсна серията на Интер от 13 победи и нанесе на финалиста от миналия сезон първо поражение през 2024 г. "Лос Колчонерос" затвърдиха репутацията на Уанда Метрополитано на крепост, като са допуснали само едно поражение в последните си 21 домакинства във всички турнири./BTV

Борусия (Дортмунд) победи с 2:0 ПСВ Айндховен и продължава напред с общ резултат 3:1.

Джейдън Санчо откри резултата в началото, а дълбоко в добавеното време Марко Ройс се разписа за 2:0.

Жребият за четвъртфиналите ще бъде изтеглен утре (петък) от 13:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион. Тогава ще бъдат определени и възможните двойки за полуфиналите и за финала.

Първите мачове от четвъртфиналите ще се изиграят на 9 и 10 април, а реваншите са на 16 и 17 април.