Константин Тодоров и Андра Линте спечелиха титлата при 19-годишните на ДП по спортни танци

Константин Тодоров и Андра Линте от "Бургас 75" спечелиха титлата при състезателите над 19 години латина на държавното първенство по спортни танци, което продължава днес в столичната зала "Христо Ботев".

На второ място останаха Иван Карастоянов и Никол Николова (Бургас 75), а трети са Тодор Кондов и Снежана Славова (Варна/Парадайс данс). при сеньорите латина победители са Веселин Христакев и Петя Раданова (Център Голд Степ, Стара Загора), а при професионалистите стандарт имаше само една двойка Александър Попов и Ирена Димитрова (Дъга, София).

В категорията младежи стандартни танци призовата тройка е Иван Христов и Памела Маврова (Бургас 75), Трифон Парушев и Екатерина Драганова (Асеновец, Асеновград) и Христо Гръчки и Весела Димова (Импулс тийм).

При юношите младша възраст стандарт първи са Илия Добрев и Адриана Ангелова (Елеганс, Бургас 75), а при юношите старша възраст комбинация титлата спечелиха Костадин Василев и Екатерина Маркелова (Алекс, Пловдив).

В комбинацията за деца до 9 години победители станаха Иван Иванов и Михаела Антонова (Бургас 75), а при 11-годишните победители са Мирослав Бонев и Лора Данкова (Тандем, Ямбол).

След като в петък в първия ден на турнира участваха 101 двойки, вчера техния брой достигна 116.

Днес в последния ден на държавното първенство от 19.30 часа започват финалите в категория състезатели над 19 години стандратни танци, където ще участва една от най-известните български двойки Салваторе Тодаро и Виолета Янева, информира БТА.