Фрегата (Бургас) постави на колене Спартак (Варна) на хандбал насред Морската столица

Отборът на Фрегата победи Спартак във Варна с 7 гола разлика и записа втори успех от началото на първенството при мъжете.

В дербито от 5-ия кръг на шампионата бургазлии бяха по –силния тим и още от самото начало заиграха отлично в защита и с бързи атаки по крилата в нападение. Домакините от Спартак , както и Фрегата промениха своята клубна политика и в съставите са млади хандбалисти от собствените школи.

Публиката в залата на Езиковата гимназия в морската ни столица стана свидетел на здрав мач между двата отбора, които от години водят битка за първото място в първенството. Лидерът до момента в таблицата Локомотив (Варна) не допусна изненада в Добрич и победи домакините с 21:29, като продължава без загуба от началото на шампионата. Драма в последните минути имаше в София, в залата на Национална спортна академия, където „студентите” победиха с едно попадение разлика Чардафон, изоставяйки на полувремето с 9:12. Героят в този кръг обаче е Андриян Димитров от Левски (град Левски), който заби 21 гола при домакинския успех над Локомотив (Горна Оряховица).

Ето и всички резултати от кръга при мъжете:

Добруджа – Локомотив (Варна) 21:29 (11:14)

НСА – Чардафон 23:22 (9:12)

Спартак (Варна) – Фрегата (Бургас) 23:30 (8:17)

Осъм – Пирин ГД 27:22 (12:12)

Левски (гр. Левски) – Локомотив ГО 37:26(20:10)

При жените се изиграха мачовете от 2-ия кръг на шампионата. Трите водещи отбора не допуснаха изненада и спечелиха своите срещи.