Франция отново стъпи на световния връх в хандбала

Франция стана световен шампион по хандбал за мъже за шести път, след като на финала победи Норвегия с 33:26 (18:17) в зала Берси. 16 години след предишната домакинска титла, сега петлите отново триумфираха. Те защитават титлата си и от 2015-а година.

Иначе тимът е печелил първенството на планетата през 1995, 2001, 2009, 2011 и 2015-а година. Никола Карабатич беше голмайстор за победителите с 6 попадения, a Кент Робин Тьонесен вкара 5 за скандинавците.

Бронзовите медали останаха за отбора на Словения, който вчера победи Хърватия за 3-ото място. За норвежците пък сребро от световното първенство е най-сериозното им постижение изобщо.

Началото беше трудно за домакините, които след 17 минути изоставаха с три гола- 6:9, след два точни изстрела на Тьонесен и един на Хансен. Тогава треньорът на Франция реши да направи вратарска смяна. Тиери Омейер напусна мястото си, за да застане под рамката Венсан Жерар.

Но въпреки това скандинавците продължиха да вкарват почти при всяка атака и 12 минути преди края резултатът беше 13:15 и наказание за Фабергас от състава на Франция. Малко по-късно обаче с гол на Кантен Майе петлите най-после изравниха за 16:16 и след това обърнаха развоя на мача до 18:17 на починката.

Началото на второто полувреме вече постави нещата по местата им и с първите си четири атаки домакините поведоха с 22:18, след което контролираха събитията на терена до самия край.