Дебютантките от Черна гора на финал в хандбала

Дебютантът Черна гора изненадващо се класира за финала на олимпийския турнир по хандбал за жени.

Възпитаничките на Драган Аджич победиха с 27:26 (13:13) бронзовия медалист от последното световно първенство Испания и продължават борбата за титлата.

Двубоят беше изключително оспорван до средата на второто полувреме, когато след 19:19 черногорките вкараха пет безответни гола и взеха солиден аванс. 2:30 минути преди края испанките изоставаха с 23:27 и успяха да върнат три попадения, но за повече нямаха сили.

Катарина Булатович се разписа 9 пъти за Черна гора, а Бояна Попович се отличи с 6 гола, информира БТА. Нели Алберто Франсискан вкара 6 попадения за Испания.

На финала възпитаничките на Аджич ще се изправят срещу олимпийския и световен шампион Норвегия, който по-рано днес се наложи над Република Корея с 31:25 в другия полуфинал.