Черна гора измъкна равенство срещу Русия

Черна гора измъкна 25:25 срещу олимпийския вицешампион Русия в мач от последния пети кръг в група "А" на турнира по хандбал на Игрите в Лондон.

Двата отбора продължават във фазата на четвъртфиналите, но заради равенството "Сборная" загуби шансове за първото място, като почти сигурно ще завърши трети в класирането, което означава по-сериозен съперник в елиминациите.

Възпитаничките на Евгени Трефилов пропиляха аванс от 13:10, а на почивката се оттеглиха с пасив от 15:16. Втората част беше равностойна, а 1:24 минути преди края Олга Чернойваненко вкара за 25:24. Черногорките отвърнаха с контраатака и 12 секунди по-късно Радмила Милянич изравни. До края и двата отбора направиха по един пропуск и победител не беше излъчен.

Олга Левина, Екатерина Мареникова и Ирина Близнова се разписаха по 4 пъти за Русия. Катарина Булатович вкара 7 гола за Черна гора.

Срещи от последния пети кръг в група "А" на олимпийския турнир по хандбал за жени:

Бразилия - Aнгола - 29:26 (14:9)
Черна гора - Русия - 25:25 (15:16)