Бургаският ВК Дея Волей стартира участието си във Висшата лига с амбицията да завоюва промоция за елита, подсилен от двама шампиони на България. За треньор е привлечен Петър Дочев, който миналия сезон изведе другия местен тим Нефтохимик до титлата. Лидер на отбора пък ще е Стоян Самунев. Центърът и бивш национал също беше част от отбора, триумфирал със златните медали през сезон 2016/2017. Капитан на Дея Волей ще бъде Георги Петров, носител на Купата с Нехфтохимик. Самият Самунев призна, че е отказал оферти от други български състави и чужбина, на първо място защото е впечатлен от проекта, а освен това да бъде близо до семейството си.
Това няма да е първият сезон на бургазлии във второто ниво на родния волейбол. Миналата година те стигнаха до плейофите за влизане в Суперлигата, но на полуфиналите бяха елиминирани с 0-2 победи от Хебър (Пазарджик). Както казва президентът и спорнсор на тима Александър Маджуров миналогодишното приключение е било за кеф. Сега обаче нещата са доста сериозни и, въпреки че на треньорския щаб не е поставяно изрично условие да класира отбора сред най-добрите у нас, Петър Дочев е амбициран да го направи. "Проектът ни стартира преди четири години с развитието на детски волейбол. Доста бързо обаче направихме голямата крачка към изграждането на мъжки състав. Очаквах това да се случи след година-две, но...До къде ще стигнем, само бъдещето ще покаже", коментира Мадруров.
Идеята на ръководството е да клубът да бъде финансиран по нов, различен модел. "Искаме да привлечем много фирми, приятели на волейбола, а не да се управлява от един човек с куфар", обясни маркетинг директора на Дея Генчо Генчев, който също е бивш волейболист, шампион с Левски на Владимир Алекно, и понастоящем радио водещ. За момента клубът се издържа със средства на Маджуров, който е хирург по професия и има частна клиника в Бургас. "Помагат и няколко мои приятели, но от проведените до момента многобройни разговори за допълнителни спонсори, ефектът е почти нулев", обясни босът. "Аз го правя за удоволствие, защото обичам волейбола и спорта като цяло. Освен това ми е мъчно, че губим много деца. Не им създаваме необходимите условия. Има играчи на по 18-19, дори 25-26 години, които предпочитат да са общи работници, отколкото да останат в залата", обясни Маджуров.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ