Мечтата за волей Олимпиада угасна, нервите ни не издържаха срещу Бундестима

Националите на България отпаднаха от битката за квота за олимпийските игри в Токио тази година, след като отстъпиха на домакина Германия с 1:3 (20:25, 23:25, 25:20, 23:25) във втория полуфинал на континенталната квалификация в Берлин.

Така в борбата за място на игрите немците ще срещнат Франция, която отстрани Словения с 3:2 гейма по-рано през деня след голям обрат от 0:2.

Българският отбор поведе в срещата, но бе спрян от немската блокада. Бундестимът набра инерция и оформи стабилна преднина. Родните представители намалиха разликата наполовина, след което немците отново набраха инерция. Битката продължи в следващите минути, момчетата на Силвано Пранди се доближиха на точка до съперника. Домакините обаче нямаха намерение да спрат до тук и се откъснаха за пореден път. Селекционерът Силвано Пранди направи смяна - Николай Пенчев замени Мартин Атанасов, но не даде резултат. Немците поведоха след 25:20.

Във втората част момчетата на Андреа Джани тръгнаха силно, след което "лъвовете" изравниха. Последва силна серия на Германия, и селекционерът Силвано Пранди потърси промяна - Розалин Пенчев зае мястото на Тодор Скримов. Преднината на съперника се увеличи. От българския щаб направиха двойна смяна - Велизар Чернокожев смени Цветан Соколов, Добромир Димитров застана на мястото на Георги Сеганов. Българските състезатели отново се доближиха на точка, но бяха спряни от бомбения сервис на Рубен Шот. На полето се завърнаха Соколов и Сеганов. Нашите бяха близо до брейк точка още няколко пъти, но шансът бе на страната на германците. В атака и на блокада двата отбора бяха почти равностойни.

Немците поведоха в началото на третата част, след което ролите се размениха. Впоследствие играта тръгна точка за точка и продължи така през по-голямата част от гейма. След 18:18 българите се мобилизираха и излязоха напред. Възходящата линия се запази до края, "лъвовете" играха все по-вдъхновено и в крайна сметка намалиха пасива на 1:2 гейма след 25:20.

Резултатът бе равен до седмата точка, след което Бундестимът постепенно се откъсна, пише bgvolleyball.com. Това нахъса нашите, които отново бяха на косъм от изравняване при 14:15. Немците поддържаха напрежението, но българският тим не се отказа и стигна до брейк точка. Домакините продължиха да тормозят родната защита, селекционерът на немците допълнително накъсваше играта с технически прекъсвания. Това оказа своето влияние - "лъвовете", както и съперникът започнаха да правят повече грешки, Интригата се запази до самия край, но в крайна сметка Бундестимът се поздрави с успеха и спечели място на финала срещу Франция.

Най-резултатен за родния тим бе отново Цветан Соколов с 18 точки (2 аса, 3 блокади), 14 точки реализира Виктор Йосифов (3 блокади). Розалин Пенчев добави 10 точки (1 ас, 1 блокада). За Германия Джорджи Грозер приключи със 17 точки (1 блокада), с 15 точки завърши Денис Калиберда (1 ас, 5 блокади). С 14 се разписа Кристиан Фром (1 ас).