Бостън с шеста поредна победа в НХЛ

Бостън се наложи с 4:1 над домакина Монреал и постигна шеста поредна победа в Националната хокейна лига. Лидерът в Атлантическата дивизия реши двубоя с три безответни гола във втората част на Карл Сьодерберг, Патрис Бержерон и Милан Лучич.

Бержерон асистира за попадението на Здено Хара в 23-ата секунда на третия период, с който Бостън поведе с 4:0. Вратарят Туука Раск отрази 35 шайби, а Бостън прекъсна поредица от пет загуби от Монреал.

Давид Дьошарне вкара почетното попадение за канадците. Колорадо се наложи над гостуващия носител на купа "Стенли" Чикаго с 3:2 и измести съперника си от второто място в Централната дивизия. Вратарят на домакините Семьон Варламов отрази 37 удара и записа асистенция при първия гол в мача на Брад Малоун в края на първата третина.

В последствие Мат Дюшен се разписа за 2:0, а след това асистира за попадението на Райън О'Райли за 3:1 в средата на третата част, което реши мача. Патрик Кейн и Брендън Саад вкараха за шампионите, които паднаха на пето място във временното класиране в Западната конференция.

Водачът в Тихоокеанската дивизия Анахайм допусна тежко поражение с 2:7 при гостуването си на Калгари. Канадците вкараха три гола с първите си пет удара в срещата, а в 91-ата секунда на втората част Михаел Беклунд направи 5:0 с второто си попадение, с което окончателно реши мача.

Беклунд, който се разписа при числено намален състав на леда, се отличи и с асистенция. Анахайм има само три победи в последните си десет мача и отстъпи лидерската си позиция на Запад, като изостава на 2 от Сейнт Луис.

Ванкувър се наложи над домакина Уинипег с 3:2 след изпълнение на дузпи и запази шансове за класиране в плейофите. Крис Хигинс единствен се разписа при наказателните удари, а Александър Бъроус вкара два пъти в редовното време за успеха на канадците с първите си попадения от 15 април миналата година.

Вратарят Еди Лак се отличи с 31 спасявания. Хенрик Седин стана първият играч в историята на Ванкувър, който достигна границата от 1000 мача за клуба. Канадците са десети на Запад, на 4 точки от зоната на плейофите.