Питсбърг удари Вашингтон и отново окупира върха на Изток

Питсбърг победи домакина Вашингтон с 3:2 в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига. Сидни Кросби се отличи с гол и две асистенции, Крис Кюниц се разписа два пъти, а вратарят Джеф Златкоф отрази 31 шайби за успеха, който върна тима на върха в Източната конференция с точка пред Бостън. Кросби вече има 87 точки от началото на сезона и води убедително в лигата по този показател.

Лос Анджелис постигна осма поредна победа след 3:2 над домакина Калгари. Анзе Копитар се отличи с гол и асистенция, а Джъстин Уилямс и Тревър Люис също се разписаха. Ню Йорк Айлендърс реализира седем гола в третата част и навакса пасив от 0:3 до 7:4 при гостуването си на Ванкувър.

Крис Хигинс, Хенрик Седим и Райън Кеслър дадоха солиден аванс на канадците след първите две части, но в последната Айлендърс стигна до рядък обрат. Гостите изравниха още до 3:36 минута на третия период с три попадения при числен превес, а в 11:45 минута вече имаха преднина от 6:4, преди Кол Клатърбък да вкара седмия гол на празна врата 28 секунди преди края.

Джош Бейли, Андерс Лий и Франс Нилсен завършиха с по гол и асистенция, а Кайл Окпосо с три асистенции за тима Айлендърс, който изравни рекорда си за попадения в една третина от 23 декември 1978 година, когато вкара седем пъти във втората част при успеха с 9:4 в градското дерби срещу Рейнджърс.

Мат Дюшен се разписа в 2:33 минута на продължението, а Семьон Варламов отрази 33 удара за успеха на Колорадо над гостуващия Уинипег с 3:2. Джон Мичъл и Андре Беноа също вкараха за домакините, които спечелиха за пети път в последните си шест мача. Дъстин Байфюлиън реализира двете попадения за гостите.

Фил Кесъл и Тайлър Бозак завършиха с по гол и две асистенции, а Торонто се наложи над домакина Анахайм с 3:1. Сет Джоунс се разписа 1:11 преди края на продължението и донесе победата на Нешвил с 4:3 над домакина Отава.

Радим Върбата единствен реализира при дузпите, а Финикс надделя с 4:3 като гост на Тампа Бей. Ондржей Палат все пак донесе точка на домакините, след като изравни 37.2 секунди преди края на мача за 3:3. Той се отличи и с асистенция. Тампа обаче остана само с една победа в последните си осем мача в лигата.