Българската щафета завърши 17-а в Анеси

Русия спечели щафетата на 4 по 7,5 километра за мъже от Световната купа по биатлон във френския курорт Анеси. Иван Черезов, Александър Логинов, Евгерий Гараничев и Антон Шипулин не направиха допълнителни обиколки и използваха общо само пет допълнителни патрона при осемте си стрелби, за да финишират първи за 1:14.01,8 час.

Шипулин донесе успеха, като със силен финален спринт изпревари с 3 десети от секундата Зимон Шемп на последния пост на квартета на Германия, който остана втори, след като състезателите от Бундестима също използваха само 5 допълнителни патрона. На трето място се нареди отборът на Австрия с изоставане от 26,8 секунди и 7 допълнителни патрона при стрелбата.

Българският тим в състав Иван Златев, Владимир Илиев, Мирослав Кенанов и Михаил Клечеров завърши на 17-о място от 23 участващи отбора на 5.42,1 минути зад победителите след 2 наказателни обиколки и 10 допълнителни патрона.

Златев трябваше да замени на първи пост един от най-добрите български биатлонисти Красимир Анев, който отпадна от квартета заради чернодробен проблем.

Другият лидер на състава Владимир Илиев се провали в стрелбата от положение прав на втори пост, след която трябваше да направи две наказателни обиколки.