Зечири отпадна в първия кръг в Дания

Втората ракета на България Линда Зечири отпадна в първия кръг на сингъл на турнира от Суперсериите по бадминтон в датския град Одензе с награден фонд 400 хиляди долара. Българката загуби в драматичен мач от поставената под номер 4 китайка Шъсян Ван с 21:16, 21:23, 15:21 за 71 минути. Зечири поведе с 14:7 в първия гейм, който спечели без проблеми. Във втората част тя водеше в резултата с 14:10, но позволи на съперничката си да изравни - 16:16. След 21:21 китайката спечели следващите две поредни точки и изравни резултата. В третия гейм Ван поведе с 12:5 и въпреки че Зечири се доближи на две точки - 14:16, но края китайката не допусна изненеда. Ван е бронзова медалистка от световното първенство в Париж 2010.