Юзури Ханю триумфира във Фукуока

Японецът Юзури Ханю спечели титлата при мъжете на финала на сериите Гран При по фигурно пързаляне в японския град Фукуока.

Ханю, който вчера направи световен рекорд за най-висока оценка в кратката програма - 99.84 точки, днес получи за волната 193.41 точки и събра сбор от 293.25 точки.

Призовата тройка от вчера се запази. Втори остана трикратният световния шампион Патрик Чан (Канада) с 280.08 точки. Трети е друг японец Нобунари Ода с 255.96 точки, информира БТА.

Татяна Волосожар и Максим Транков водят след кратката програма при спортните ддвойки. Световните шампиони и победители от миналата година получиха оценка от 82.65 точки. Втори са германците Альона Савченко и Робин Шолкови със 79.46 точки.

На трета позиция до момента са Цин Пан и Цзян Тун (Китай) със 75.400 точки. При танцовите двойки след кратния танц начело са световните шампиони Мерил Дейвис и Чарли Уайт (САЩ) със 77.66 точки, което е нов личен резултат за тях.

Втори само на седем стотни са олимпийските шампиони Теса Виртю и Скот Моър (Канада) със 77. 59 точки, а трети - Екатерина Боброва и Дмитри Соловьов (Русия) с 68.90 точки. Утре състезанието завършва с волната програма при спортните двойки, танцовите двойки и при жените.