Юве писа седмица на Сасуоло и се завърна на върха

снимка: twitter.com

Ювентус стъпи отново на върха в класирането на италианската Серия "А", след като размаза Сасуоло със 7:0 у дома в двубой от 23-ия кръг на шампионата. По този начин "бианконерите" събраха 59 точки и изпревариха Наполи с 2 пункта. Тимът на Маурицио Сари обаче е с мач по-малко и ако победи Беневенто като гост по-късно днес, отново ще измести "Старата госпожа" от върха.

Парада на головете в Торино изведе на преден план неочакван герой. Макар Гонсало Игуаин да отбеляза хеттрик, камерите често следяха Сами Кедира, който изигра страхотен мач и се отчете с две попадения. По един гол за успеха на Юве отбелязаха Алекс Сандро и Миралем Пянич.

Още в 9-ата минута Алекс Сандро поведе домакините напред след меле в наказателното поле, в което бразилецът се оказа най-далновиден. В 24-ата Сами Кедира покачи на 2:0. След центриране от корнер Сандро отклони топката с глава към втората греда, а там немският национал я вкара в опразнената врата.

Отново той се разписа едва 3 минути по-късно, след като бе изведен брилянтно от Миралем Пянич и остана очи в очи със стража на Сасуоло Андреа Консили. В 38-ата пък самият Пянич уби всякаква интрига в мача. Той отбеляза 4-ото попадение за тима на Масимилиано Алегри след премерен удар извън наказателното поле.

В 63-ата започна шоуто на Гонсало Игуаин. Аржентинският нападател получи добър пас от Федерико Бернардески и наказа Консили с плътен удар по диагонала. След малко повече от десет минути аржентинецът наниза и второто си попадение, а в 83-ата фиксира крайното 7:0.

След тежката загуба Сасуоло е 15-и с 22 точки - на 5 от зоната на изпадащите.