Юве е лидер в Серия "А" след бой над Удинезе, Имобиле измъкна Лацио

снимка: twitter.com

Ювентус е новият лидер в италианската Серия "А", след като постигна комфортен успех с 2:0 като домакин на Удинезе. През почти цялата кампания Наполи държеше първото място в подреждането, но в 27-ия кръг "Старата госпожа" показа кой е шампиона и отново води класирането със 71 точки. Неаполитанците имат 69 и могат да изпреварят големия съперник още тази вечер, ако победят Интер, но пак ще имат мач повече в актива си. Удинезе пък е 12-и с 33 точки след 4 поредни поражения.

Головете за "бианконерите" наниза Пауло Дибала в 20-ата и в 49-ата минута. Първото попадение на аржентинския нападател бе великолепно, като той врътна технично топката над стената от пряк свободен удар от около 20 метра. Кълбото се заби неспасяемо в мрежата на "зебрите" за 1:0.

В 38-ата минута Гонсало Игуаин застана зад бялата точка, но пропусна да удвои аванса на Юве след слабо изпълнение. Грешката му бе поправена от неговия сънародник Дибала в 49-ата, а Игуаин имаше основен принос за гола. Той задържа топката с гръб към вратата и разсече отбраната на Уиденезе с ювелирен пас, който изведе Дибала, а той не сгреши от близка дистанция. По този начин звездата на "бианконерите" вкара 21-ото си попадение във всички турнири този сезон, изравнявайки се с Игуаин.

Междувременно отборът на Каляри пое глътка въздух в битката за оцеляване. Отборът на Диего Лопес завърши наравно 2:2 с Лацио у дома, а можеше и да вземе победата, тъй като водеше с 2:1 до 96-ата минута. Леонардо Паволети поведе домакините в 25-ата минута, а гостите изравниха 10 по-късно с автогол на Лука Чепители. Николо Барела пак донесе преднина на Каляри след точно изпълнена дузпа в 74-ата. Чиро Имобиле пък спаси гостите от провал в 6-ата минута от дадените 7 продължение.

Така Каляри е на 14-ото място с 26 точки и остава на 2 от опасната зона. Равенството бе болезнено за отбора на Симоне Индзаги, който има амбиции за директно класиране в Шампионската лига. "Лациалите" са на 4-о място с 53 пункта, а петия Интер е с 2 точки и 2 мача по-малко и може да задмине римляните още тази вечер, ако спечели срещу Наполи.