Дортмундски комбинации извадиха Арсенал от кризата

снимка: twitter.com

Арсенал разби с класическото 3:0 Уотфорд на своя "Емирейтс" в мач от 30-ия кръг на английската Висша лига. По този начин футболистите на Арсен Венгер излязоха от дупката, в която се намираха, а именно три поредни загуби в шампионата.

Головете за "топчиите" бяха дело на Шкодран Мустафи и новите попълнения Пиер-Емерик Обамеянг и Хенрих Мхитарян. Двамата съотборници от Борусия (Дортмунд) припомниха за своето разбирателство в Германия и го пренесоха за пореден път по английските терени. Бившият играч на Юнайтед асистира на Оба, а след това габонецът му върна жеста.

Още в 8-ата минута Шкодран Мустафи откри резултата за домакините. Месут Йозил центрира перфектно от пряк свободен удар, а сънародникът му надскочи всички в отбраната на "стършелите" и заби топката в мрежата с глава за 1:0.

Арсенал покачи аванса си след почивката, когато в 50-ата минута Мхитарян напредна с топката и пусна гениален пас зад защитата. Обамеянг го достигна, премина покрай стража на гостите и вкара топката в опразнената врата.

Три минути по-късно Трой Дийни имаше шанс да върне интригата в двубоя, след като Уотфорд получи право да изпълни дузпа за нарушение на Мейтланд-Найлс срещу Перейра. Капитанът на "стършелите" стреля мощно от бялата точка, но Петър Чех показа блестящ рефлекс и спаси.

В 77-ата минута Хенрих Мхитарян довърши надеждите на гостите и внесе лъч надежда на "Емирейтс". Йозил проби отляво и центрира, а Карнезис изби топката. Тя попадна в Оба-Оба, който се обърна и намери Мхитарян. Арменецът стреля от движение и порази целта за крайното 3:0.

По този начин Арсенал се намира на 6-а позиция в класирането с 48 точки - на 8 от петия Челси. Уотфорд пък е 10-и с 36 пункта.