Владо Илиев се класира за преследването

Словенецът Яков Фак спечели последния спринт - 10 километра, от световната купа по биатлон в норвежкия зимен център Холменколен.

Яков Фак, който е световен шампион през 2012 година, постигна първата си победа за сезона и четвърта в своята кариера в състезание за световната купа. Фак, който допусна една грешка в стрелбата, финишира първи с време 26:05,9 минути, следван на 13,9 секунди от Евгени Гараничев /Русия/ и на 14,3 секунди от Бьорн Фери /Швеция/.

Гараничев и Фери не допуснаха грешки при стрелбата. Французинът Мартен Фуркад, който вече си е осигурил световната купа по биатлон за този сезон, направи две грешки в стрелбата и завърши на 11-то място.

Владимир Илиев /България/ се класира на 38-мо място с 1 грешка в стрелбата и време 27:46,0 минути. Красимир Анев /България/ е на 61-во място с 1 грешка в стрелбата и време 28:29,1 минути.

Михаил Клечеров /България/ е на 67-мо място с 1 грешка в стрелбата и време 28,58,8 минути Димитър Герджиков /България/ е на 89-то място с 4 грешки в стрелбата и време 31,00 минути. 98-биатлонисти завършха днешня спринт на 10 километра, посочва БТА.