ВК Марица не даде шанс на ВК Левски в първата битка за титлата

Марица надви с 3:0 (25:23, 25:18, 25:23) гейма Левски в първи финален плейоф срещу Левски в зала "Пловдивски университет" за по-малко от 90 минути, предаде репортер на Sporta.bg от мястото на събитието. 900 фенове на "жълто-сините" момичета подкрепиха мощно своите любимки, които се стремят към нова титла.

Ответната среща е в кв. "Люлин" в София в неделя. Ако възпитаничките на Иван Петков бият, то те ще бъдат коронясани още в столицата. При положение, че "сините" изравнят серията - трети решителен мач под тепетата ще определи шампиона в женското първенство за сезон 2017/2018.

Гостенките стартираха по-уверено срещата и поведоха стабилно в първия сет. Класата на пловдивчанки обаче си каза думата и те наваксаха 5-6 точки пасив. В крайна сметка нервеите на Левски не издържаха и те профукаха няколко идеални шанса да поведат в резултата. Грешките на "сините" бяха единственото, което доведе до успех на Марица в тази част - 1:0 гейма.

Във втория гейм маричанки си взеха поука и започнаха по-концентрирано. През цялото време те водеха и това им позволи да затворят частта при 25:18 точки за 2:0 гейма.

В третия гейм играта се завърза и предложи доста оспорвани разигравания. Самочувствието на пловдивчанки видимо бе по-голямо и в сюблимните моменти това си пролича. С хубаво насочени сервиси и мощни атаки Марица стигна до 4 мачбола при 24:20. Леко отпускани позволи на гостенките да стигнат да 3 поредни точки, но силите и вярата им бяха дотук. "Жълто-сините" спечелиха с 25:23 и по този начин заслужено победиха с 3:0 гейма за кеф на почти пълната зала в Кършияка.