Вашингтон громи без Овечкин, успех и за Питсбърг

Джоел Уорд вкара първия си хеттрик в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), а Брейдън Холтби записа "шътаут" (мач без допуснат гол бел.ред.) при разгромната победа на Вашингтон със 7:0 в гостуване срещу Филаделфия в петък вечер.

Джейсън Шимера добави гол и три асистенции за победителите, а Никлас Бекстрьом и Михаил Грабовски завършиха с по три точки за Столичаните, които вече са с баланс от 6:7 победи в редовния сезон.

Това беше и първи успех в кампанията на Вашингтон в мач, в който голямата звезда на тима Александър Овечкин пропуска да се разпише.

Той дори не пътува за Филаделфия, защото се лекува от лека контузия в горната част на тялото.

Крис Куниц се разписа в трети пореден мач за отбора на Питсбърг, който победи с 4:2 над Кълъмбъс.

Брендън Сътър, Крис Летанг и Джейсън Меня също вкараха за Пингвините, а капитанът Сидни Кросби записа точка и остана начело на класацията за най-полезен играч в НХЛ с 22 пункта.

Марк-Андре Флъри пък отрази 37 шайби и спечели десета победа за сезона с екипа на Пингвините. Джъстин Абделкадер вкара победен гол за Детройт само 3:24 минути преди финалната сирена на мача срещу Калгари, завършил при резултат 4:3 в полза на Червените криле.

Павел Дацюк и Хенрик Зетеберг записаха по гол и асистенция, а последното попадение добави Томаш Татар, посочва БТА.