Бостън с трудна победа над Анахайм

Здено Хара вкара изравнителен гол 3 минути преди края на редовното време и прати срещата Бостън- Анахайм в продълженията, като това 2:2 се запази и за дузпите.

Жером Игинла пък се разписа при единствената дузпа и осигури успеха на домакините, които са 2-и в Атлантическата дивизия с 16 точки.

Гостите от Анахайм също са на 2-о място, но в Тихоокеанската дивизия и с 21 точки. Домакините от Брюинс излязоха да загряват с фланелки от Световните серии, а по време на втория период на видеотаблото зрителите можеха да се насладят на моменти от успеха на Бостън Ред Сокс над Сейнт Луис Кардиналс.

Президентите на двата отбора Кам Нийли от Брюинс и Лари Лучино на Ред Сокс пък заедно изгледаха мача. Гостите от Калифорния откриха резултата след минута и 32 секунди игра чрез Диванти Смит-Пели, а във втората част карл Сьодерберг изравни за Бостън.

Само след 7 минути Матю Перо отново поведе за Анахайм, след като асистира и за първия гол. Вратарят-ветеран Хенрик Линдквист записа 47-а суха мрежа в кариерата си в НХЛ, а Рейнджърс се наложи с 2:0 нод Бъфало. С този успех домакините пооправиха класирането си, като се нареждат 5-и с 10 точки в дивизия Метрополитен.

Бъфало е на последната позиция в Атлантическата само с 5. Освен 29-те удара на Линдквист, важните моменти бяха попадението на Дерик Брасар в първия период за 1:0, както и на Крис Крайдър в средата на втория.

Финикс се наложи над Нешвил с 5:4 след изпълнение на дузпи, като Микел Бьодкер реализира победната при петото завъртане. Вратарят на Койотите Томас Грайс спаси 36 удара, както и всичките пет на гостите от Нешвил.

Домакините изоставаха с 0:3 след първата третина, а след това и с 2:4 в средата на втората. В рамките на 4 минути в третата обаче Шейн Доун и Антоан Вермет изравниха до 4:4.