Ванкувър отнесе Отава в канадското дерби от НХЛ

Ванкувър победи домакина Отава с 5:2 в канадско дерби от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Даниел Седин вкара гол номер 300 в кариерата си в НХЛ, а след това асистира и за попадението на Джейсън Гарисън. Дейвид Буут и Дейл Уайз също се разписаха във втория период, в който гостите реализираха четири попадения в рамките на 9 минути, с което решиха мача. Майк Санторели също се отчете с гол.

Кларк МакАртър откри за домакините в 8:50 минута на мача, а Мика Зибанеяд направи загубата на Отава малко по-почетна.

Вратарят Иля Бризгалов не допусна гол при дебюта си за Едмънтън, който спечели с 3:0 при гостуването си на Нешвил в другия мач от НХЛ, игран тази нощ. Бризгалов отрази всичките 33 удара и записа 31-и "шътаут" в кариерата си, посочва БТА.

Райън Нюджънт-Хонкинс и Тейлър Хол дадоха аванс на Едмънтън с два гола в рамките на 51 секунди в началото на втората част. Джордън Еберле реши всичко с попадение на празна врата 57 секунди преди края. Той записа и асистенция при гола на Нюджънт-Хонкинс.