Монреал се спаси от отпадане с голов трилър

Най-титулованият отбор в Националната хокейна лига на САЩ и Канада – Монреал Канейдиънс – се спаси от отпадане във финалната серия в Източната конференция, след като разпиля със 7:4 гостуващия Ню Йорк Рейнджърс.

Така 24-кратните носители на Купа „Стенли“ намалиха изоставането си в сблъсъка с 2:3 победи, благодарение на успеха си в „Бел Сентър“ в най-резултатния мач от серията до момента.

Следващият двубой обаче е в Ню Йорк в „Медисън Скуеър Гардън“ и при евентуална победа на Рейнджърс, те ще се класират за финала за Купа „Стенли“ за първи път от 1994-та година, когато надвиха с 4:3 Ванкувър Кенъкс и постигнаха 4-ия и засега последен триумф в НХЛ.

Феноменалният в плейофите този сезон вратар на Ню Йорк Хенрик Лундквист този път капитулира в цели седем случая. Герой за домакините стана Рене Бурк, който наниза хеттрик за победата на канадците.

Рейнджърс за последно през 2008-ма спечелиха плейофна серия, провела се в по-малко от 7 мача. Монреал пък два пъти в историята си (за последно през 2010-та срещу Вашингтон) успява да обърне серия след 1:3 победи.

Още в 1:48-ата минута Алекс Галченюк откри резултата за Монреал, но Дерек Степан изравни в 10:44-ата. В 12:24-ата Томас Плеканец възстанови аванса са канадците, а 4 минути от началото на втората третина Макс Пачорети покачи на 3:1. Бурк се разписа за първи път в 6:54 за 4:1, преди Рик Неш и отново Степан да върнат интригата в срещата, намаляйки до 4:3 в рамките на по-малко от 2 минути.

Крис Крайдер дори изравни на 4:4 в 14-ата минута, но Бурк 60 секунди по-късно отново даде преднина на домакините. В 6-ата минута на последната част Бурк оформи хеттрика си, а на празна врата в 15-ата минута Дейвид Дежарне оформи крайното 7:4.