Вальо Илиев с два гола, донесе ключов успех на Стяуа (ВИДЕО)

Българският защитник Валентин Илиев се превърна в герой за Стяуа в дербито на Букурещ срещу Динамо, след като отбеляза два гола и бе с основен принос за своя тим за победата с 3:2.

На Националния стадион в румънската столица, където само преди седмица се игра финала на Лига Европа Динамо поведе с попадение на Александру Куртеан в 21-ата минута, но Стяуа изравни с попадение от дузпа на Раул Русеску три минути преди почивката.

През втората част дойде и мигът на Вальо Илиев, който с две попадения в в 48-ата и 64-ата минута донесе успеха за бившия европейски клубен шампион. И двата гола паднаха след центрирания от ъглов удар и отлична игра с глава на бившия футболист на ЦСКА.

Така Стяуа поведе с 3:1 и въпреки че 86-ата минута Джордже Тукудеан намали на 2:3, се поздрави с победата.

Успехът остави столичани в борбата за титлата. Валентин Илиев и компания изостават само на 2 точки от лидерите Клуж и Васлуй, но Клуж има и мач по-малко. Стяуа заема трета позиция на 4 точки пред четвъртия Рапид Букурещ и с 6 повече от петия Динамо.

Живко Миланов и Васлуй също постигнаха победа в 33-ия кръг от румънското първенство, като надделяха с 2:1 над Оцелул. Двубоят бе ръководен от българския рефер Николай Йорданов.