Ивелин Попов триумфира с трофей в Турция

Българският национал Ивелин Попов спечели Спор Тото Къп в Турция.

На финала на тимът на нападателя - Газиентепспор, триумфира над Ордуспор с 3:1 и така триумфира с отличието.

Ивелин Попов започна срещата като титуляр и в самия й край бе заменен с цел забавяне на времето.

Резултатът в полза на Газиентеп откри Ченк Тосун в 18-а минута от дузпа. Хакан Озкерт обаче изравни в края на полувреме.

През втората част Газиентеп стигна до още две попадения, като и двете дойдоха в заключителните минути на двубоя. Първо Тосун вкара втория си гол в мача в 82-та минута, а три минути преди края на редовното време Сапара окончателно отказа футболистите на Ордуспор, бележейки за 3:1.

Купата на Тотото е турнир, в който играят тимовете след 8-о място в Суперлигата на Турция. Газиантеп финишира първи в групата си, а снощи спечели и финала. Ивелин Попов отбеляза три попадения в турнира.