Соколов на полуфинал в ШЛ, Константинов отпадна

снимка: bgvolleyball.com

Българският национал Цветан Соколов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) се класираха на полуфиналите в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Шампионите на Италия се наложиха над Диатек Трентино (Тренто) с 3:2 (25:19, 25:21, 20:25, 25:27, 17:15) в мач реванш от Плейоф 6 на надпреварата.

В първия двубой волейболистите на Джампаоло Медей надиграха съперника с 3:1 гейма, а сега отново не оставиха шанс на бившия тим на Матей Казийски.

Соколов бе на терена в първите две части, като се отчете със скромните 6 точки. Най-резултатен бе Иржи Ковар с 15 точки (2 аса, 1 блокада), а 12 добави Османи Хуанторена (1 ас, 1 блокада). За Тренто Никълъс Хоуг завърши с 20 точки (2 аса, 2 блокади), а по 11 точки забиха Лука Ветори и Урош Ковачевич.

Така в следващия етап Лубе ще се изправи срещу полския шампион ЗАКСА (Кенджежин-Кожле). Сър Сейфти Конад (Перуджа) пък отстрани Локомотив (Новосибирск) на Пламен Константинов и ще се бори за място на финала със Зенит (Казан).

"Железничарите" надиграха драматично Перуджа с 3:2 (20:25, 25:22, 17:25, 25:21, 15:11) във втория мач, но загубиха първата среща в Италия с 1:3 гейма, което ги елиминира от надпреварата.

Най-резултатен бе Сергей Савин с 16 точки (4 блока), а Николай Павлов добави 12 (1 ас). За Перуджа Александър Атанасийевич приключи с 16 точки (3 аса, 2 блокади). Иван Зайцев пък завърши с 13 (3 аса, 1 блокада).

Двубоите от финалната четворка на Шампионската лига ще се играят на 12-13 май в Казан (Русия).