Снайперистът Краси Анев номер 1 през уикенда

Лидерът на българския национален отбор по биатлон Красимир Анев демонстрира перфектна точност на огневия рубеж в стартовете от Световната купа в италианския зимен курорт Антхолц-Антерселва през уикенда.

Анев записа най-добрите резултати в кариерата си – той завърши 9-ти в спринта (с 8-мо време, след като победители станаха двама състезатели) и 7-ми в преследването, като бе и с основна заслуга мъжката ни щафета да финишира 11-та в неделната надпревара.

Изумителното в представянето на Краси Анев е, че той повали всички 40 мишени в Антхолц-Антерселва! С подобна снайперова точност не можа да се похвали нито един от фаворитите в Световната купа, като така българският ас даде надежди за добро представяне на Олимпийските игри в Сочи 2014.

Допълнителни комплименти носи фактът, че Анев не използва нито един допълнителен патрон при двете си стрелби в щафетата 4х7.5 км. 7-мото му място в преследването е най-добрият резултат в кариерата на Анев за Световната купа.