Словенец взе последния спринт за сезона, Илиев най-добър от нашите

Яков Фак спечели последния спринт на 10 километра от Световната купа по биатлон в норвежкия зимен център Холменколен.

Словенецът, който е световен шампион от 2012 година, постигна първата си победа за сезона и четвърта в своята кариера в състезание за Световната купа.

Фак допусна една грешка в стрелбата, но въпреки това даде най-доброто време - 26:05,9 минути, което се оказа недостижимо за конкурентите му.

Втори, с изоставане на 13,9 секунди от победителя, завърши руснакът Евгений Гараничов, а последното място на подиума остана за шведът Бьорн Фери, който финишира на 14,3 секунди Фак. Гараничов и Фери бяха безгрешни на огневия рубеж.

Французинът Мартен Фуркад, който вече си е осигури Световната купа по биатлон за този сезон, направи две грешки в стрелбата и завърши на 11-то място.

Най-добре от българските биатлонисти се представи Владимир Илиев, който завърши на 38-мо място с 1 грешка в стрелбата и време 27:46,0 минути.

Красимир Анев даде на 61-во време с 1 грешка в стрелбата (28:29,1 минути). Михаил Клечоров е 67-ми с 1 грешка и време 28,58,8 минути. Димитър Герджиков се класира на 89-то място с 4 грешки в стрелбата и време 31,00 минути от общо 98 завършили състезатели.