Сити ще почака за титла, Юнайтед с уникален обрат на Етихад

Манчестър Юнайтед демонстрира изключителна воля и дух и заличи два гола пасив срещу градския съперник Манчестър Сити за крайното 3:2 на „Етихад”. Дербито от 33-ия кръг на английската Висша лига предложи драма по Хичкок. Така „червените дяволи” попречиха на „гражданите” да триумфират с титлата след този мач, съкращавайки аванса им до 13 точки пет кръга преди края на сезона. Това е първа загуба за Сити от 27 домакински мача насам.

"Гражданите" започнаха без голмайстора си Серхио Агуеро, който е на резерваната скамейка, както още Габриел Жезус и Кевин де Бройне. В офанзивен план мениджърът Хосеп Гуардиола залага на Бернардо, Лерой Сане и Рахим Стърлинг. Антони Марсиал и Ромелу Лукаку пък бяха избрани от мениджъра на "червените дяволи" Жозе Моуриньо да атакуват вратата на съперника от най-предни позиции.

Още в 6-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Ашли Йънг в наказателното поле, но съдията запази мълчание. В 20-ата минута Рахим Стърлинг проби през центъра и намери Давид Силва, но испанецът шутира покрай вратата.

Капитанът на „гражданите” Венсан Компани (25) засече с глава центриране от корнер и даде преднина на тима си. Малко след това Рахим Стърлинг асистира на Илкай Гюндоган (30), който се завъртя покрай Матич и с удар по земя удвои аванса на домакините. До почивката Стърлинг пропусна две изгодни възможности сам срещу Де Хеа за увеличаване на преднината на Сити.

През втората част гостите започнаха по-активно и продължителната тяхна атака завърши с далечен удар на Пол Погба, спасен от Едерсон. Домакините отвърнаха с неточен удар на Гюндоган, който нацели гредата след пас на Стърлинг.

Пол Погба (53, 55) буквално шокира Сити с два бързи гола и изравни резултата. Алексис Санчес центрира, а Ерера свали топката за първия гол на французина. Две минути след това Погба се разписа и с глава след ново центриране на чилиеца.

Ман Сити търсеше трети гол и пропуск направи Давид Силва. Юнайтед отговори с удар на Лингард, а след това стигна и до пълния обрат. Алексис Санчес центрира, а оставеният непокрит Крис Смолинг (69) вкара третия гол за „червените дяволи”.

Гуардиола пусна в игра Жезус, Агуеро и Де Бройне. В 77-ата минута Ашли Йънг събори Агуеро в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа. Домакините имаха страхотен шанс да изравнят в края, след като Агуеро засече с глава центриране, но Де Хеа направи феноменално спасяване. Секунди по-късно Стърлинг нацели гредата с шут от близка дистанция.

След успеха си Манчестър Юнайтед е втори със 71 точки и 4 повече от четвъртия Ливърпул. Манчестър Сити остава лидер с 84 точки и ще трябва да почака поне до следващия кръг за празнуване на титлата.