Фиорентина превзе Вечния град, Петко Христов гледа от пейката

Фиорентина продължава страхотната си серия в Италия и записа шеста поредна победа, след като спечели с 2:0 при визитата си на Рома в среща от 31-ия кръг на Серия "А". Резерва за гостите бе българският защитник Петко Христов, който не се появи в игра. 19-годишният футболист не за първи път този сезон намира място на пейката на „виолетовиете”, като бе в групата на тима си и за мача с Интер в Милано от първия кръг.

Още 7-ата минута Марко Бенаси изненада отбраната на домакините при центриране от фаул и изведе тима от Флоренция напред в резултата. „Вълците” опитаха бързо да върнат гола и на 2-3 пъти бяха близо до това да го сторят. В 39-ата минута Джовани Симеоне удвои аванса на гостите, след като се разходи сред бранителите на Рома и с удар от близка дистанция преодоля бразилския страж Алисон.

След почивката домакините се опитаха да натиснат съперника си, но не създадоха много сериозни опасности. В 74-ата минута резервата Патрик Шик уцели напречната греда след удар с глава, а секунди по-късно същото стори и Федерико Фасио.

След загубата си „вълците” остават на трето място с 60 точки, но Интер е само с точка по-малко и не е изиграл мача си от кръга, както и Лацио, който е с 3 точки зад градския си съперник. "Виолетовите" преследват място в зона Лига Европа и в момента са осми с 47 точки.